Blackjack Online

Wiele gier hazardowych cieszy się sporą popularnością nawet wśród osób, które hazardem nie zajmuje się na co dzień. Jedną z takich pozycji bez wątpienia jest gra blackjack – jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. W największym skrócie jest to karciana gra hazardowa, w której gra się w przeciwko krupierowi, z użyciem jednej do 8 talii kart.

Celem blackjack gra jest zdobycie sumy kart najbliższej liczbie 21, jednak bez przekraczania jej. Wygrywa ta z osób, której suma kart jest bliższa liczbie 21 – oczywiście bez przekraczania jej. Dzięki temu gra pozwala na korzystanie z kilku różnych strategii, a także gwarantuje całkiem sporo emocji. O wszystkich detalach związanych z tą popularną grą karcianą dowiesz się z naszego tekstu. Poznasz też szczegóły związane z blackjack online pl, czyli popularną odmianą gry, w którą grać można przez internet!

Blackjack za darmo czy na prawdziwe pieniądze?

Free blackjack dostępny jest na wielu stronach internetowych, jednak wielu graczy nie do końca wie, dlaczego ktoś miałby grać właśnie w wersję demo tej karcianej gry. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych cech i zalet każdej z formy rozgrywki.

Zalety darmowej gry Zalety płatnej gry
Darmowy blackjack pozwala potrenować zupełnie za darmo Możesz wygrać gotówkę, której użyjesz poza kasynem
Nie musisz martwić się o stres związany z utratą pieniędzy Gra o pieniądze zawsze dzieje się na wyższym poziomie, możesz zatem przetestować swoje umiejętności i strategię
Zapoznasz się z różnymi strategiami i będziesz mógł poznać ich dokładne działanie Rozgrywka przez internet na gotówkę to ciekawa forma spędzania czasu ze znajomymi
Blackjack gra online za darmo dostępna jest w wielu miejscach – nie musisz grać w kasynie online Zabawa na gotówkę w kasynie internetowym zawsze gwarantuje sporo emocji

Blackjack online za darmo – zagraj na stronie

By ułatwić ci nieco korzystanie z free online blackjack, na naszej stronie znajdziesz wiele wersji tej popularnej gry. Producenci takich gier często je ulepszają, dodają do nich nowe funkcje czy przygotowują promocje, dzięki czemu grający chętniej do nich wracają i nie nudzą się rozgrywką zbyt szybko. Tak jak pisaliśmy wcześniej, skorzystanie z wersji demo to też świetny sposób na trening przed zabawą w kasynie online na prawdziwe pieniądze.

Poza blackjack online na naszej stronie znajdziesz też wiele innych pozycji, które także sprawdzisz bez depozytu. Być może inna karciana gra przypadnie ci do gustu bardziej lub przynajmniej zainteresuje cię tak samo mocno, jak blackjack?

Jakie są popularne rodzaje blackjacka online?

Czytając wstęp do naszego tekstu z pewnością pomyślałeś „ależ te zasady w blackjack gra są proste”. Na pewno nie zaprzeczamy temu stwierdzeniu – gra nie należy do najbardziej złożonych, to fakt, ale istnieje jej wiele odmian, które mogą znacząco zmieniać zasady i przebieg rozgrywki. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z wersją testową gry przed poważną zabawą.

Blackjack Zasady
Blackjack Klasyczny Najpowszechniejsza wersja gry, dosyć zbliżona do europejskiej wersji. Krupier i gracze otrzymują dwie karty, a gdy karta krupiera to as, krupier sprawdza swoją drugą kartę
Hiszpański Blackjack Ciekawa odmiana tej gry, w której korzysta się z 8 talii, ale bez jednej z kart. Pomijaną kartą jest 10, co sprawia, że zdobycie kombinacji 21 staje się trudniejsze
Europejski Blackjack Tak jak pisaliśmy wcześniej, jest to dosyć powszechna wersja, w której krupier sprawdza swoją drugą kartę dopiero po zagraniu wszystkich graczy.
Chiński Blackjack W tej wersji gracze mogą mieć nawet 5 kart na ręce, a za specjalne kombinacje, takie jak 7-7-7 wypłacane są dodatkowe wygrane. Gra się też z użyciem 2 talii.

5 najskuteczniejszych sposobów na wygranie w blackjacka online

Oczywiście tak jak każda gra hazardowa, zwycięstwo w blackjack online również wymaga nieco szczęścia. Jest tutaj jednak pewna zasadnicza różnica – gry karciane umożliwiają korzystanie z różnych taktyk i metod, dzięki którym możesz zwiększyć swoją szansę na wygraną. Jakie są najskuteczniejsze metody wygrania w tę grę?

 • Zagraj podwójną stawkę przy karcie 11. Jeżeli trafisz dobrą kombinację – 11 – masz spore szanse na zwycięstwo. W takiej sytuacji warto jest podwoić swoją stawkę.
 • Nie rozdzielaj piątek i dziesiątek. Jeżeli trafisz te karty, polecamy je zostawić i nie rozdzielać ich. W przypadku innych par jak najbardziej możesz je zmieniać.
 • Rozdzielaj asy – Jeżeli trafisz na dwa asy w blackjack online gra koniecznie je rozdziel.
 • Jeżeli krupier dobiera 10, trzymaj się jak najbliżej wartości kart w wysokości 16. Jest duża szansa, że krupier dobierze zbyt wysoką wartość kart.
 • Podwajaj stawkę przy dobieraniu 5 lub 6 przez krupiera. Ta taktyka sprawdzi się szczególnie dobrze, gdy na ręce masz wyższą kombinację kart, takie jak 7 czy 8.

Jak liczyć karty w blackjacku?

Ta metoda należy do niezwykle złożonych i korzystają z niej głównie specjaliści i doświadczeni gracze, którzy doskonale już wiedzą, jak grać w blackjacka. Jak z niej korzystać? Musisz przede wszystkim wiedzieć, ile dokładnie talii jest w grze. Następnie musisz zwracać uwagę na wszystkie wyłożone w grze karty i zapamiętywać ich wartości. W ten sposób możesz dojść do tego, jakie karty nie mogą się już pojawić, lub szansa na ich wylosowanie jest mniejsza.

Oczywiście taktyka ta sprawdza się idealnie w kasynie stacjonarnym. Co w przypadku blackjack w kasynie online? Tutaj liczenie kart będzie znacznie cięższe, gdyż losowane one będą przez komputer. Plusem gry przez internet jest możliwość zapisywania wylosowanych kart na kartce papieru (czego nigdy nie możesz robić w kasynie stacjonarnym). Grając online możesz za to spodziewać się, że jeżeli kilka gier z rzędu ma karty o niskiej wartości, komputer będzie miał coraz większą szansę na wylosowanie kart o większej wartości. To jednak jedyne, czego możesz się spodziewać.

Blackjack w wersji live

Istnieje jeszcze jedna ciekawa odmiana blackjack za darmo, a także w wersji płatnej – jest to rozgrywka live, dziejąca się przez internet. Na czym dokładnie polegają różnice? Gra live dzieje się z udziałem prawdziwego krupiera, który będzie prowadził rozgrywkę tak samo, jak w kasynie stacjonarnym. Będzie on transmitowany live do twojego komputera lub telefonu.

Gry live wymagają jednak nieco więcej czasu – zwykle mogą dziać się z udziałem innych graczy (co dla wielu oczywiście będzie sporym plusem), a do niektórych mogą nawet powstawać… wirtualne kolejki. To wszystko nie ma miejsca w gra blackjack w wersji wideo, czyli offline. Ta dzieje się wyłącznie z komputerem, który losuje dla nas karty, rozdaje je i przelicza nasze wygrane.

Jakie są zasady gry w blackjacka?

Pierwszą z nich, o której już wspominaliśmy, jest główny cel rozgrywki, czyli ułożenie kombinacji kart, których wartość osiągnie 21, lub nie przekroczy jej, jednocześnie pokonując kombinację krupiera. Już sama ta zasada sprawia, że blackjack online strategy są bardzo rozbudowane i pozwalają na sporą dowolność.

Liczenie kart, znajomość przebiegu rozgrywki i zasad gry obowiązujących krupiera to główne wymogi, które trzeba spełnić, by zapewnić sobie szansę na wygraną. Jak dokładnie przebiega sama rozgrywka?

 • Każdy z grających, a także krupier, otrzymuje po 2 karty. Wszystkie karty grających są odkryte, a jedna z kart krupiera – zakryta. Każda karta ma punktajcę – figury warte są 10 punktów, cyfry mają wartości przypisane zgodnie z numerem, a asy warte są 11 punktów, lub 1, w zależności od tego, co korzystniejsze jest dla gracza (a także rodzaju blackjacka, w którego grasz)
 • Gracze decydują, co chcą zrobić w swojej turze. Mogą dobrać karty, powstrzymać się od ruchu, podbić stawkę, rozdzielić karty o tej samej wartości lub ubezpieczyć swój zakład. Ta ostatnia opcja możliwa jest tylko w momencie, gdy krupier wylosuje sobie odkrytego asa.
 • Krupier wykonuje swój ruch, gdy inni gracze zagrają. Według ogólnych zasad krupier musi dobrać kartę, gdy jego kombinacja wynosi mniej niż 17 i przestać dobierać, gdy osiągnie 17 lub więcej.

Jak więc widzisz, gra w blackjacka nie należy do ciężkich. Mimo prostych zasad, jeżeli chcesz odnosić w niej sukces, musisz pozostać skupiony, uważny i czujny!

Jakie są podstawowe terminy w grze blackjack?

Gra ta, jak każda inna, ma swoje określenia i terminy. Znajomość ich zdecydowanie pomaga w zabawie i może nam zagwarantować większą szansę na wygraną. Pamiętaj, że w większości gier obowiązywać będą angielskie terminy.

Termin Polski odpowiednik Szczegóły
Player Gracz Każdy z grających w grę
Dealer Krupier Osoba, która rozdaje karty i kontroluje przebieg gry
Shoe But/Podajnik Specjalny podajnik, który rozdziela karty wśród graczy.
Shuffle Przetasowanie Przed grą karty musza zostać przetasowane
Hand Ręka Karty, które otrzymał gracz, nazywane są jego ręką
Chip Żeton Waluta, która obowiązuje w każdym kasynie
Soft Hand Miękka ręka W przypadku miękkiej ręki wylosowanie asa nada mu maksymalną wartość, bez przekraczania 21
Hard Hand Twarda ręka W takiej ręce as to wyłącznie 1, gdyż inna wartość przebije 21 punktów
Ace As Wartościowa karta w blackjack online, która może być warta 1 lub 11 punktów.
Tracking Śledzenie tasowania Technika, która pozwala na śledzenie kart podczas ich tasowania.
Bust/Break Przegrane rozdanie Przebicie swoimi kartami wartości 21, co oznacza natychmiastową przegraną

Podstawowe funkcje blackjacka

To jednak nie wszystko – grając w blackjack online za darmo warto wiedzieć też o kilku jego funkcjach.

Funkcja Opis
Double Podwojenie stawki, którą postawiło się na starcie gry. Warto to robić tylko wtedy, gdy jest się pewnym swojej wygranej
Surrender Poddanie ręki i wycofanie się z obecnego rozdania, bez wpłacania dodatkowych żetonów
Hit Dobranie kolejnej karty, w celu powiększenia naszej kombinacji
Stand Zatrzymanie swojej obecnej ręki i niewykonywanie dodatkowych czynności
Triple Potrojenie zakładu, zdarza się dosyć rzadko
Insurance Ubezpieczenie, które można wykupić, gdy krupier wylosuje dla siebie as. Kosztuje tyle, co zakład podstawowy i wypłaca 2:1 w momencie, gdy krupier uzyska kombinację 21.
Even money Zakład 3:2, który można postawić w momencie trafienia 21 punktów. Chroni nas przed sytuacją, gdzie krupier także ma kombinację 21 i wypłaca nam pewną sumę pieniędzy
Split W blackjack zasady split, czyli podzielenie naszej ręki z takimi samymi kartami na 2, a następnie dodanie do nich nowych kart.

Jakie są najlepsze gry w blackjacka online

Online blackjack dostępny jest w wielu różnych formach. Nasi eksperci sprawdzili kilka z nich i przybliżyli popularne wersje tej karcianej gry w tabeli poniżej. Oczywiście to tylko kilka gier z tysięcy pozycji, które znajdziesz na naszej stronie czy też w internetowych kasynach.

Automat Producent Rok wydania RTP Opis
American Blackjack BetSoft 2019 99,95% Bardzo klasyczna wersja gry z dobrą oprawą graficzną i jasnymi zasadami
European Blackjack Microgaming 2015 99,60% Stara, ale bardzo popularna wersja gry, która umożliwia wygranie sporej ilości gotówki
Blackjack 3D Iron Dog 2017 99,54% Rozgrywka dzieje się z 6 taliami, ale gra nie posiada dodatkowych zakładów
Blackjack MultiHand Play’n GO 2014 99% Gra pozwala na postawienie nawet 3 jednoczesnych zakładów
Blackjack Lucky Sevens Evoplay 2018 99,7% Automat pozwalający na zdobycie specjalnej wygranej przy pomocy 3 siódemek.

Granie w blackjack na telefonach

Free blackjack online i jego płatny odpowiednik dostępny jest też na urządzeniach przenośnych. Dzięki temu możesz komfortowo grać na smartfonie zawsze wtedy, kiedy lubisz. Automaty zwykle nie wymagają pobierania dodatkowych programów – wystarczy uruchomić je przez przeglądarkę internetową. Do tego nie różnią się one niczym w porównaniu do gier dostępnych na komputerach, dzięki czemu nie musisz się martwić, że omijają cię żadne funkcje.

Kilka porad dla graczy blackjacka

Co robić, by zwiększać swoje szanse na wygraną w blackjack online free? Oczywiście korzystaj z wymienionych przez nas strategii, ale też:

 • Graj tylko za pieniądze, które masz i nie próbuj stawiać coraz większych zakładów, by się „odkuć”
 • Dokładnie zapoznaj się z zasadami każdej gry i wersji blackjacka, w którą będziesz grać
 • Trenuj w wersji darmowej, by dokładnie poznać przebieg gry, szczególnie gdy jesteś początkującym graczem

Jeżeli będziesz się stosować do tych zasad, możesz być pewny, że twoje wygrane wzrosną!

Blackjack online opinie

Jak sam widzisz, gra w blackjack online za darmo może być naprawdę korzystna i gwarantuje sporo emocji. Gra, mimo tego, że ma proste zasady, pozwala na korzystanie z wielu taktyk i strategii, co czyni ją bardzo emocjonującą. Wiele jej wersji zmienia też przebieg gry, dzięki czemu pozostaje ona świeża i zaskakująca!

FAQ - najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Ile talli jest w grach blackjack w kasynie online?

Zależy to od rodzaju gry, ale zwykle jest ich od 1 do 8.

Czy blackjack online to ta sama gra co blackjack live?

Są pewne różnice - gra live dzieje się z krupierem, może mieć też innych graczy. Gra online to zawsze zabawa z komputerem w jedną osobę.

Znam klasycznego blackjack online za darmo, czy będzie mi szło w innych wersjach?

Niekonieczne - pozostałe typy blackjacka mają inne zasady, korzystają z dodatkowych zakładów i innych talii. Warto poćwiczyć w ich darmowe wersje!

Czy liczenie kart jest dopuszczalne w grze Blackjack?

Tak, ale pamiętaj, że nie możesz zapisywać kart na kartce - liczenie musi odbywać się w myślach.

Czy są jakieś tricki, pozwalające wygrywać częściej w blackjacka online?

Gra ma wiele strategii, które zwiększają szanse na wygraną. Warto z nich korzystać, szczególnie w kasynie stacjonarnym.