Book of Fortune

Star Star Star Star Star
Grać na prawdziwe pieniądze
Book of Fortune Cechy
 • Dostawca oprogramowania: Amatic
 • Typ automatu: Wideo sloty, Książki
 • Linie wygrywające: 10
 • Bębny: 5
 • Min. Zakład: 0.01
 • Max. Zakład: 10
 • RTP: 96.0%

Book of Fortune online

Book of Fortune automat to ciekawa propozycja od producenta Amatic. Nic dziwnego, że ten slot tak się nazywa wszakże tytułowa księga może przynieść graczowi fortunę. W grze pełni ona kilka ról. Oprócz tworzenia swoich linii wygrywających potrafi także zastąpić inne symbole a nawet uruchomić darmowe spiny. Prawdziwy człowiek renesansu a w zasadzie symbol renesansu. Oprócz księgi występują także m.in sowa, zamek, kobieta i starzec. Ciężko na pierwszy rzut przewidzieć co twórcy mieli na myśli. Jakoś ta historia nie chce ułożyć się w spójną całość. Być może taki był tego cel.

Nie skupiając się zbyt mocno na symbolice możesz zagrać w Book of Fortune bez rejestracji w polskim kasynie online. Dostępne tam Book of Fortune bez logowania przeniesie Cię do tego dziwnego świata. Sprawdzanie swoich umiejętności w darmowej wersji jest jednym z najlepszych sposobów na poznanie automatu i cech którymi się wyróżnia. Po przygotowaniu w grze darmowej będziesz mógł ruszyć na podbój w Book of Fortune na prawdziwe pieniądze.

Book of Fortune – opis gry

Book of Fortune automat do gry to klasyczny slot online. Rozgrywka toczy się na 5 bębnach, przy 10 stałych liniach wygrywających. Minimalny zakład całkowity wynosi 10 kredytów po 1 kredycie na każdą linię wygrywającą. Maksymalnie jest to 50 kredytów na każdą linię czyli w sumie 500 kredytów.

Dostępny jest jest bardzo uproszczony tryb gry automatycznej. W zasadzie to można go tylko włączyć i wyłączyć. Nie można wskazać ile obrotów ma się wykonać. Możemy też włączyć przycisk “ryzyko”, wtedy po każdej wygranej wejdzie do trybu gamble. Po wyjściu, obroty będą kontynuowane.

Slot został wyposażony w darmowe spiny aktywowane przy pomocy scattera. Jest też dostępny symbol Wild. Nie ma Jackpota, ani rund bonusowych. Nie uświadczymy także mnożnika. Współczynnik RTP wynosi 96% czyli blisko średniej wartości dla gier typu jednoręki bandyta. Producent dostarczył dobrze zoptymalizowaną wersję na urządzenia mobilne. Gra odtwarza się bezproblemowo.

Tabela wypłat Book of Fortune

Poniższa tabela prezentuje wygrane przy całkowitym zakładzie wynoszącym 10 kredytów.

Symbole x2 x3 x4 x5
10, J, Q 5 25 100
K, A 5 40 150
Sowa, starzec 5 30 100 750
zamek 5 40 400 2,000
kobieta 10 100 1,000 5,000
Księga – scatter 20 200 2,000

Book of Fortune – jak grać?

Aby symbole w Book of Fortune bez depozytu tworzyły linie wygrywające muszą zaczynać się od pierwszego bębna i występować po kolei na kolejnych. Dla niskich symboli potrzebne będą 3 wystąpienia, dla wyższych wystarczą 2. Zasada ta nie dotyczy scattera, ten może znajdować się na dowolnych pozycjach. Wypłacany jest zawsze tylko jeden, najwyższy układ na każdej linii wygrywającej z osobna. Aby mieć jak największe szanse na wygraną warto ćwiczyć się w Book of Fortune demo, gdzie gra toczy się o wirtualne żetony.

Granie w Book of Fortune nie powinno przysporzyć nikomu trudności. Zasady są proste, szczegółowo zostały opisane pod przyciskiem “pomoc” na dole ekranu. Strzałkami w lewo i w prawo zmieniamy kolejne karty zasad gry. Można tam znaleźć aktualną tabelę wypłat, która się zmienia w zależności od wybranego zakładu, przegląd wszystkich linii wygrywających, opis symboli specjalnych i przypisane do nich funkcje, oraz pozostałe zasady, które mogą przydać się podczas rozgrywki. Należy pamiętać, że zawsze trzeba się z nimi bardzo dobrze zapoznać, aby poznać te szczegóły, które później mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Interfejs automatu został podzielony na dwie części. Na górnej znajdują się bębny, wraz z symbolami. Na dolnym jest cały interfejs sterujący grą. Zaczynając od lewej strony kolejne pola to:

 • saldo;
 • włączenie gry automatycznej;
 • pasek z komunikatami z gry;
 • pomoc czyli tabela wypłat i zasady gry;
 • gra ryzyka – zaznaczenie tego pola po każdej wygranej będzie wchodziło do gry ryzyka. Jeżeli nie jest zaznaczony na stałe po wygranej i tak będzie można z niego skorzystać;
 • zakład (przycisk) – mało intuicyjne wybieranie całkowitego zakładu. Brak zwykłych strzałeczek. Trzeba klikać wielokrotnie w przycisk aby zwiększyć zakład. Łatwo przeskoczyć maksymalny i trzeba klikać od najniższego.
 • Start – rozkręca bębny. Można także używać klawisza spacji;
 • zakład (informacja) – aktualna wysokość zakładu.

Symbole są różnokolorowe, nie ma problemu z ich odróżnieniem. Nie mienią się w oczach, wyraźnie je widać na tle pozostałych. W grze dominują odcienie koloru niebieskiego i granatowego. Większość elementów jest w tym kolorze: tytuł na górze ekranu, całe tło, bębny, część symboli i wszystkie przyciski. Pomimo tego obsługa gry jest czytelna. Podczas rozgrywki dźwięki towarzyszą tylko obrotom bębnów i przy trafieniu premiowanego układu. Brak muzyki w tle.

Bonusy Book of Fortune

Book of Fortune gra jest wyposażona w kilka prostych bonusów. Tytułowa księga fortuny pełni rolę symbolu wild i scatter. Trafienie co najmniej 3 ksiąg na dowolnych miejscach rozpoczyna 10 darmowych spinów. Ilość tych spinów nie jest zwiększana przy trafieniu większej ilości scatterów.

Darmowe spiny rozpoczynają się od wylosowania specjalnego symbolu. Może to być dowolny symbol oprócz scattera. Specjalny symbol jak sama nazwa wskazuje posiada specjalne możliwości. Aby zapunktował nie ma potrzeby znajdowania się na jakiejś konkretnej linii wygrywającej. W przypadku niskich symboli (10, J, Q, K, A) wymagane jest wystąpienie co najmniej 3 razy. W przypadku wyższych symboli wystarczą 2.

Oprócz darmowych spinów w Book of Fortune dostępna jest jeszcze gra ryzyka, która potrafi wyjątkowo szybko zwiększyć stan konta. Jak można się domyśleć związane jest to z większym ryzykiem. Tryb gamble polega na odgadywaniu jaka będzie następna karta. Można odgadywać kolor karciany (pik, trefl, kier lub karo). Jeśli zgadniemy wygrana będzie mnożona x4.

Gdy takie ryzyko jest zbyt duże można odgadywać kolor w rozumieniu czerwony lub czarny. Ryzyko jest mniejsze, ale i wygrane są mnożone x2. Oba sposoby zgadywania można mieszać, czyli w jednym podejściu mieć 50% szanse wygrania, w kolejnym 25%. Dopóki udaje się odgadywać, jest miło i przyjemnie. Po potknięciu tracimy wygraną.

Book of Fortune slot – nasza opinia

Proste zasady, ładny wygląd, wysokie wygrane to cechy dobrego automatu. Pomimo tego, że fabuła wydaje się być trochę niespójna, warto na chwilę przysiąść do tej maszyny. Który z symboli okaże się tym przynoszącym najwyższą wygraną? Tytułowa księga, kobieta a może tajemnicza sowa? Przekonaj się grając w Book of Fortune za darmo na naszej stronie.