Roman Legion Cechy
  • Dostawca oprogramowania: Gamomat
  • Typ automatu: Wideo sloty
  • Linie wygrywające: 5
  • Bębny: 5
  • Min. Zakład: 10
  • Max. Zakład: 10
  • RTP: 96.16%

Roman Legion za darmo

Roman Legion online to prosta gra w polskich kasynach internetowych, ale wciągająca gra o tematyce historycznej. Głównym tematem gry jest fascynujący świat starożytnego rzymu. Roman Legion automat pozwala nam poczuć się, jakbyśmy walczyli u boku rzymskich legionistów. Tło oraz część symboli to bezpośrednie nawiązanie do tych czasów, a oprawa muzyczna na początku gry wprowadza nas w odpowiedni nastrój.

Na pięciu bębnach może pojawić się 11 różnych symboli, część z nich zostało zaczerpniętych ze Starożytnego Rzymu, a część to litery i cyfry. Znajdziemy wśród nich więc rzymskiego żołnierza, jeźdźca, insygnium, rzymski sztandar czy złotą monetę z wizerunkiem cesarza.

Nie jest to gra najnowsza, powstała w 2014 r., ale dzięki zastosowaniu klasycznego wyglądu automatu nie mamy wrażenia, że jest ona przestarzała. Co bardzo istotne, ta propozycja została przetłumaczona i jest dostępna w języku polskim. Jest to jedna z wielu produkcji znanego w środowisku graczy niemieckiego studia Gamomat. Studio to skupia się na dostarczaniu niesamowitych wrażeń dla fanów slotów online. Oprócz Roman Legion w ich portfolio znajdziemy takie hity jak Ramses Book czy Fruit Mania.

Na naszej stronie możesz cieszyć się rozgrywką w Roman Legion bez rejestracji. Gra jest dostępna zupełnie za darmo, a co więcej, możesz grać w Roman Legion bez logowania. Masz więc możliwość poznać zasady gry, dostępne bonusy i przyjąć odpowiednią strategię bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy, ponieważ na naszej stronie grasz w Roman Legion bez depozytu . Zachęcamy więc do trenowania gry w właśnie taki sposób, zanim zaczniesz grać w Roman Legion na prawdziwe pieniądze.

Podstawowe cechy Roman Legion

Roman Legion automat do gry zbudowany jest dosyć standardowo. Mamy więc pięć bębnów oraz pięć linii wygrywających. Linie wygrywające zostały poprowadzone przez twórców poziomo poprzez wszystkie trzy linie oraz ukośnie tworząc kształt litery V oraz odwróconego V.

Minimalny zakład w tym klasycznym slocie to 50 pomnożone razy pięć linii wygrywających, a więc minimalna stawka całkowita to 250. Maksymalny zakład to aż 50,000. Mamy więc szerokie spektrum możliwych zakładów. Szczególnie na początku polecamy wybranie stawek z niższej półki, stawka w wysokości 50,000 może bardzo szybko pozbawić nas środków. Możemy się o tym łatwo przekonać korzystając z wersji Roman Legion demo.

RTP, czyli jaki procent pieniędzy średnio do nas wróci, jest na przyzwoitym poziomie i wynosi 96,10%. Jest to więc tytuł, w którym gra nie jest obarczona zbyt wysokim ryzykiem. Automat został wyposażony w takie funkcje jak autoplay, darmowe spiny czy symbole Wild i Scatter, które omówimy w dalszej części artykułu. Zabrakło jednak miejsca na mnożnik czy jackpot, ale podczas gry nie odczujesz ich braku.

Tabela wypłat Roman Legion

W tabeli poniżej przedstawiliśmy wysokości wygranych dla poszczególnych symboli. Prezentowany przykład podaje wygrane dla stawki 100. Aby poznać wysokości wygranych dla innych stawek, kliknij w niebieski przycisk w lewym dolnym rogu ekranu oznaczony znakiem $.

Symbol x2 x3 x4 x5
Sztandar 500 5,000 50,000 100,000
Aquila, moneta 500 2,500 15,000 75,000
A, K 500 4,000 15,000
Q, J, 10, 9 500 2,500 10,000

Jak zagrać w Roman Legion?

Roman Legion gra jest zbudowana w bardzo intuicyjny sposób. Górną część ekranu zajmują bębny z symbolami, dolna została zarezerwowana na panel sterowania. Po kolei omówimy przyciski na nim występujące i ich działanie.

Pierwszym przyciskiem jest niebieski przycisk oznaczony symbolem $, o którym już wspomnieliśmy przy okazji omawiania tabeli wypłat. Oprócz tych informacji znajdziemy pod nim również informacje jak zostały ułożone linie wygrywające, opis darmowych gier oraz omówienie symboli specjalnych Wild i Scatter czy bonus bez depozytu.  Znajdziemy tam również plansze z funkcjami automatu i zasadami gry, z którymi koniecznie należy się zapoznać przed rozpoczęciem gry. Informacje te są dostępne po kliknięciu przyciski oznacznego literą “i”, znajdującego się w lewym dolnym rogu tego okna.

Następnie mamy informację o aktywnych liniach wygrywających. Niestety nie mamy możliwości ich zmiany i jesteśmy skazani na grę na pięciu liniach wygrywających. Następnie mamy przycisk odpowiedzialny za wybór wysokości stawki. Zmianę wprowadzamy poprzez przyciski “-” i “+”. Przyciski te są mało widoczne i znajdują się poniżej i powyżej liczby informującej o wysokości stawki. Należy również pamiętać, że stawka, jaką wybierzemy jest jeszcze mnożona przez pięć linii wygrywających, o całkowitej wysokości stawki informuje nas okno na środku panelu sterowania. Znajdziemy tam również informację ile środków mamy na koncie.

Po prawej stronie panelu sterowania znajduje się fioletowy przycisk, który podnosi wysokość stawki do wartości maksymalnej. Odradzamy korzystanie z niego przez mniej doświadczonych graczy. Kolejnym jest zielony przycisk z napisem auto, służący do uruchomienia gry automatycznej. Nie mamy jednak możliwości zaprogramowania jej zatrzymania i będzie aktywna tak długo, aż jej sami nie zatrzymamy.

Ostatnim przyciskiem w prawej dolnej części ekranu jest przycisk, którego będziemy używać najczęściej, ponieważ służy on do uruchomienia losowania. Zamiennie możemy również korzystać ze spacji na klawiaturze. Jedynym przyciskiem, który nie został umieszczony na panelu sterowania są ustawienia, umieszczone w lewym górnym rogu ekranu. W ustawieniach możemy włączać i wyłączać uruchomienie losowania przy użyciu spacji, tryb turbo oraz automatyczne uruchomienie darmowej gry.

Wygrane w Roman Legion są wyznaczane w oparciu o identyczne symbole odczytywane od lewej do prawej na sąsiadujących ze sobą bębnach, zaczynając od pierwszego bębna z lewej strony. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną polecamy korzystanie z wersji demo dostępnej na naszej stronie za darmo i bez rejestracji, aby poznać zasady gry i nie popełniać błędów w grze na prawdziwe pieniądze. Dobrym pomysłem jest również granie na niskie stawki oraz korzystanie z możliwości podwojenia wygranej w zakładzie z kartami czy w zakładzie z drabinką.

Bonusy Roman Legion

Wild, symbol żołnierza, potrafi zastąpić wszystkie inne symbole za wyjątkiem symbolu Scatter. Daje też największe wygrane. Pięć takich symboli przy omawianej wcześniej stawce 100 daje 250,000 wygranej. Nawet dwa takie symbole dają wygraną w wysokości 1000. Scatter, jeździec, który występuje na bębnach 1/3/5 daje darmowe spiny. Trzy takie symbole to 10 darmowych gier.

Zagraj w Roman Legion – wypróbuj fortunę

Klasyczny slot Roman Legion to bez wątpienia pozycja, którą powinien poznać każdy entuzjasta slotów online. Wysokie RTP, darmowe spiny za rejestrację oraz ciekawy motyw wpłynęły na to, że slot ten cieszy się już od lat doskonałą opinią wśród doświadczonych graczy. Zachęcamy abyś i ty się z nim zapoznał i mógł cieszyć się wysokimi wygranymi.